kontuzje-i-urazy-przyczyny-objawy-i-leczenie

Zerwane ścięgno achillesa – przyczyny, objawy i leczenie

Nasze ciało składa się z wielu różnych elementów, dzięki którym możemy prawidłowo funkcjonować, a poruszanie się, nie sprawia nam większych problemów. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że podczas nieodpowiedniej diety, czy niewłaściwego poruszania się, możemy doprowadzić do sytuacji, w której dojdzie do uszkodzenia jakiegoś mięśnia, albo ścięgna, a wówczas samodzielne poruszanie się, nie będzie możliwe. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy potrafili odpowiednio reagować na tego typu sytuacje.

Zerwane ścięgno achillesa to częsta przypadłość sportowców

Chociaż kontuzje mogą się zdarzyć każdemu, to jednak szczególnie narażeni są na nie sportowcy. Jedną z takich kontuzji, która dość często się pojawia, to zerwane ścięgno achillesa. Chociaż takie ścięgno utrzymuje nasze ciało i pozwala na bardzo wysokie skoki, to jednak w jednym miejscu dochodzi do jego słabego ukrwienia, a co się z tym wiąże, do osłabienia tkanki, co potem prowadzi do diagnozy „zerwane ścięgno achillesa”. Jest to najgorsza z diagnoz, którą możemy usłyszeć, bo trochę lepszą może być „naciągnięte ścięgno achillesa”, przy której istnieje nadzieja, że uda nam się szybciej powrócić do pełni sił. Oczywiście nie trzeba nikomu mówić, że jeśli uszkodzeniu ulega ścięgno achillesa ból jest okropny, dlatego potrzebne będą doraźne środki, które pomogą nam go zmniejszyć.

Dodatkowo może się okazać, że nasze ścięgno achillesa zapalenie wykazuje, a co się z tym wiąże, tutaj także będzie nam towarzyszył ból i wówczas może nam go pomóc zmniejszyć maść przeciwzapalna na ścięgno, która sprawi, że to zapalenie się zmniejszy. Jednak, aby móc w porę zareagować, to musimy wiedzieć jakie ścięgno achillesa objawy może wykazywać, po których należy się udać do lekarza, a on po przeprowadzeniu niezbędnych badań zapisze nam maść na ścięgno achillesa. Dodatkowo może się też okazać, że będzie nam zaproponowana orteza na ścięgno achillesa, która pomoże nam usztywnić stopę, a więc nie będzie doprowadzała do jej dalszego nadwyrężania. Taka ortaza na zerwane ścięgno achillesa może mieć różne rozmiary, a więc będziemy mogli ją odpowiednio dopasować do naszych potrzeb.

Zanim kupimy preparaty zaproponowane przez lekarza, warto popytać w różnych aptekach, jaka jest cena na maść dla sportowców ścięgno achillesa lecząca, tak abyśmy mieli pewność, że za nią nie przepłacamy. Poza tym, warto też wspomnieć, że proponowana może nam być różna orteza na ścięgno achillesa cena jej więc może się mocno różnić, a to oznacza, że musimy zobaczyć, gdzie znajdziemy taką, którą najbardziej będzie nam się opłacało kupić.

Możemy walczyć o zdrowie i o wyleczenie ścięgna Achillesa na wiele sposobów, jednak warto się trzymać tych, które zalecane nam  będą przez lekarza, bo to w końcu on jest specjalistą w tej dziedzinie. Nie mniej, zawsze możemy porównywać ceny w różnych sklepach, tak aby wiedzieć, że preparaty, które kupujemy są nie tylko skuteczne, ale też będą odpowiednie na naszą kieszeń, bo nie będziemy za nie przepłacali, zwłaszcza że takie leczenie może być dość długie.

Powiązane wpisy