kontuzje-i-urazy-co-musisz-o-nich-wiedziec

Skurcze mięśni – co musisz o nich wiedzieć?

Nasze ciało składa się z mięśni, kości, ścięgien i wielu innych elementów, dzięki którym bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie się poruszać. Prawda jednak jest taka, że w wyniku różnych czynników zewnętrznych, może być tak, że nasze mięśnie będą wyczerpane, a co się z tym wiąże, może dojść do sytuacji, gdy po prostu będą nas bolały. Warto więc wiedzieć, co robić, tak aby mieć pewność, że będziemy skutecznie zapobiegali tego typu sytuacjom, albo przynajmniej będziemy wiedzieli, w jaki sposób możemy im zapobiegać.

Skurcze mięśni to nic przyjemnego

Z pewnością każdy z nas przeżył moment, w którym niespodziewanie pojawił się ból, a jego przyczyną były skurcze mięśni. Nie jest to nic przyjemnego, zwłaszcza że bólowi zazwyczaj towarzyszy również problem z wykonaniem jakiegokolwiek ruchu. Dlatego, jeśli chcemy skutecznie zapobiegać tego typu przypadłościom, to koniecznie musimy włączyć do naszej codziennej diety magnez. Im więcej kawy pijemy w ciągu dnia, tym więcej go wypłukujemy, a wówczas tym ważniejsze, będzie to, aby uzupełniać jego niedobory. Wówczas będziemy mieli pewność, że przeciwdziałamy tego typu bólowi, a przecież skurcze to nic przyjemnego, dlatego trzeba im zapobiegać, zwłaszcza że to naprawdę nie jest trudne.

Co więcej, trzeba też wiedzieć, że takie skurcze mięśni to nie tylko efekt braku magnezu w organizmie, ale także tego, że dotyczy nas przetrenowanie. Dzieje się tak wówczas, gdy nie robimy rozgrzewki przed ćwiczeniami, ani rozciągania po nich. Wówczas pojawiają się skurcze mięśni łydek, bo po prostu są one zbytnio przemęczone i nie doszło do ich rozluźnienia. Takie mimowolne skurcze mięśni mogą się pojawić niespodziewanie, a to oznacza, że może dojść nawet do niebezpiecznej sytuacji podczas prowadzenia samochodu. Poza tym takie skurcze mięśni nóg dotykają osoby w różnym wieku, a to oznacza, że koniecznie trzeba wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi, tak aby móc się temu przeciwstawić. Jeśli nie chcemy, aby nie dotyczyły nas skurcze mięśni przyczyny ich musimy poznać, aby wiedzieć jak sobie z tym radzić..

Co na skurcze mięśni?

Jeśli bierzemy magnez, rozciągamy się przed i po ćwiczeniach, a nadal męczą nas skurcze mięśni ud, to koniecznie musimy iść do apteki. Tam farmaceuta może zalecić nam specjalne tabletki na skurcze, a dzięki ich regularnemu zażywaniu, częste skurcze mięśni będą dla nas przeszłością. Poza tym, może się okazać, że w naszym przypadku takie tabletki na skurcze mięśni nie będą działały, wówczas może nam być przepisana maść na skurcze łydek. Tak samo są specjalne maści i leki, na nocne skurcze mięśni, a ponieważ tego typu niekontrolowane skurcze mięśni są bardzo uciążliwe, to możemy mieć problem, aby w nocy spać.

Pamiętajmy, że jeśli dotyczą nas skurcze mięśni uda przyczyny ich muszą być najpierw odkryte. Może to być niedobór minerałów i wówczas starczy sięgnąć po odpowiednie leki. A jeśli okaże się, że to efekt zbyt intensywnych ćwiczeń, to może się okazać, że skuteczna w naszym przypadku będzie maść na skurcze, która działając miejscowo, działa naprawdę skuteczna. Dzięki temu nie będziemy wiedzieli, co to jest bolesny skurcz mięśni.

Powiązane wpisy