czy-znamy-choroby-ukladu-ruchu

Reumatyzm – choroba układu ruchu

Jesteśmy młodzi, nie mamy żadnych problemów zdrowotnych i praktycznie wydaje nam się, że nigdy nie będą nas one dotyczyły. Prawda jednak jest taka, że przez niewłaściwe dbanie o siebie w młodości, możemy mieć ogromne problemy zdrowotne w późniejszym życiu, a może nawet dojść do sytuacji, że nawet za młodu zaczną nas nękać schorzenia, które kojarzone są w większości z osobami starszymi. Dlatego, im prędzej się dowiemy, jakie choroby układu ruchu mogą nam towarzyszyć, tym łatwiej będzie nam się przed nimi uchronić, a co się z tym wiąże, tym większa będzie szansa, że w dojrzałym życiu, nie będziemy musieli się tym przejmować.

Reumatyzm – przewlekły i nawracający ból w stawach

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że nazwą reumatyzm, określa się przewlekły i nawracający ból, który pojawia się w tkance łącznej, a więc najczęściej dotyczy stawów. Co prawda zazwyczaj z tym schorzeniem kojarzymy osoby starsze, jednak prawda jest taka, że coraz częściej zapadają na nią także osoby młode, a to oznacza, że naprawdę warto, jak najprędzej, jak najwięcej się o tej chorobie dowiedzieć. Przede wszystkim, tym co powinniśmy wiedzieć, to fakt, że reumatyzm zazwyczaj atakuje pojedyncze stawy, takie jak np. nadgarstek, albo kręgosłup, jednak ból, który się tutaj pojawia jest tak przejmujący, że choremu praktycznie trudno jest wykonywać samodzielnie, nawet najprostsze, codzienne czynności. Co więcej, takie objawy reumatyzmu będą nasilały się w momencie pogorszenia pogody, gdy na dworze będzie bardziej deszczowo, albo zimno. Dodatkowo jeszcze trzeba wiedzieć, że taki reumatyzm może być spowodowany:

– uwarunkowaniami genetycznymi

– reakcją organizmu, gdy układ odpornościowy zaczyna atakować własne komórki

– chorobą nowotworową

Problemem jest z pewnością to, że reumatyzm na chwilę obecną jest chorobą nieuleczalną, na szczęście postęp medycyny doprowadził do sytuacji, że można z nim żyć, a to życie staje się coraz prostsze, pod warunkiem, że stosujemy się do wytycznych przekazywanych przez lekarzy. Przede wszystkim, może się okazać, że będzie nam zapisana maść na reumatyzm, która chociaż nie będzie usuwała źródła problemu, to jednak sprawi, że ból będzie mniejszy, a co się z tym wiąże, łatwiej będzie nam dzięki temu funkcjonować. Jeśli pójdziemy do apteki, to możemy się też dowiedzieć, że proponowane są specjalne zioła na reumatyzm, a podczas rozmowy z nami, farmaceuta będzie potrafił określić, które z nich będą dla nas najlepsze. W razie jakichkolwiek wątpliwości, możemy też o radę zapytać naszego lekarza prowadzącego, który znając dokładnie przebieg naszej choroby, będzie wiedział, co najlepiej może nam pomóc.

Życie z reumatyzmem

Życie z reumatyzmem nie jest łatwe, ale dzięki odpowiednim preparatom, z pewnością stanie się łatwiejsze. Poza tym, im szybciej takie schorzenie zostanie wykryte, tym łatwiej będzie spowolnić jego postępy w niszczeniu organizmu, a co się z tym wiąże, ważne są profilaktyczne badania, które nie zabierają wiele czasu, a mogą sprawić, że zdążymy zareagować na czas, aby opóźnić skutki działania choroby.

 

Powiązane wpisy