kontuzje-zdarzaja-sie-nie-tylko-sportowcom

Kontuzje i zakwasy mięśni zdarzają się nie tylko sportowcom

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko sportowcom mogą się przydarzyć różnego rodzaju kontuzje. Ale także amatorom, którzy uprawiają sport dla własnego użytku, a co więcej, może się okazać, że tej drugiej grupie, będą się one przydarzały nawet częściej, jeżeli różnego rodzaju ćwiczenia, będą przez nich wykonywane w niewłaściwy sposób. To też sprawia, że tego typu urazy muszą być jak najszybciej rozpoznane, a także trzeba im jak najszybciej przeciwdziałać, bo jeżeli dopuścimy do ich pogłębienia się, to może się okazać, że jeszcze bardziej sobie zaszkodzimy, a co się z tym wiąże, że jeszcze trudniej będzie nam powrócić do pełni zdrowia i sprawności fizycznej.

Każdy miał kiedyś zakwasy mięśni

Jeżeli wracamy do ćwiczeń po długiej przerwie i od razu zdecydujemy się na wykonanie mocnego treningu, to może się okazać, że naszym problemem staną się zakwasy mięśni. Dochodzi do nich wtedy, gdy mięśnie są przetrenowane, gdy wysiłek był dla nich zbyt duży i zbyt gwałtowny, a co się z tym wiąże, zadziałały w nich niewłaściwe związki chemiczne. Nie jest to nic przyjemnego, bo kiedy pojawiają się u nas zakwasy w mięśniach, to mamy problem nie tylko z ponownym treningiem, ale także może się okazać, że wykonywanie codziennych czynności, będzie wymagało od nas wiele wysiłku.

Każdy ruch kończyną, w której mamy zakwasy będzie powodował ból, a to oznacza, że nawet zwykłe siadanie, wstawanie czy podnoszenie czegoś, może się wiązać z bólem i uczuciem ciągnięcia w danych mięśniach. Warto więc wiedzieć, co na zakwasy mięśni przyjmować, tak aby mieć pewność, że szybko będziemy mogli o nich zapomnieć. Możemy dostać odpowiednie suplementy diety, które będą tutaj pomagały naszym mięśniom się zregenerować, a co się z tym wiąże, dzięki nim znacznie szybciej będziemy mogli zapomnieć o całej tej dolegliwości i wrócić do przerwanego treningu.

Dodatkowo warto dać mięśniom trochę czasu na zregenerowanie się, jednak mimo bólu nie możemy zapominać o konieczności przeprowadzenia odpowiedniego rozciągania, co pozwoli te mięśnie rozluźnić i sprawi, że będziemy czuli się trochę lepiej. Jeżeli mamy zakwasy mięśni jak się pozbyć ich powinniśmy wiedzieć, a mogą nam tutaj pomóc także delikatne i niezbyt forsowne ćwiczenia.

Chociaż na początku będzie się to wiązało ze sporym bólem, to jednak pomoże to naszym mięśniom się rozciągnąć, sprawi że się one rozruszają, a dodatkowo jeszcze spowoduje, że te wszystkie negatywne związki chemiczne, jakie się w nich wytworzyły, w wyniku zbyt intensywnych ćwiczeń, po prostu łatwiej się rozejdą i przestaną nam dokuczać.

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że na zakwasy mięśni narażony jest praktycznie każdy, kto przeprowadzi zbyt forsowny trening, a już na pewno osoby, które do tej pory nie ćwiczyły, albo ćwiczyły znacznie spokojniej.

Dlatego warto wiedzieć, co je powoduje i jak sobie z nimi radzić, tak aby mieć pewność, że będziemy mogli szybciej rozruszać nasze mięśnie, powodując tym samym, że odczuwany przez nas ból będzie znacznie słabszy. Taka wiedza naprawdę może nam się przydać.

Powiązane wpisy