jak-leczyc-kontuzje-i-urazy

Jak leczyć kontuzje i urazy?

Bieganie stało się obecnie bardzo popularnym sportem i nie powinno nas to dziwić. Możemy je uprawiać praktycznie przy minimalnych nakładach finansowych, nie musimy do tego szukać specjalistycznego sprzętu, a co więcej, możemy ćwiczyć sami, albo w grupie. To wszystko przekłada się na to, że coraz więcej jest miłośników tej dyscypliny sportu, a to też oznacza, że coraz więcej osób przekonuje się, co to takiego kolano biegacza i poszukuje sposobu, aby skutecznie rozprawić się z tą kontuzją. Jeśli zapoznamy się z tym terminem jeszcze przed rozpoczęciem treningów biegania, to może się okazać, że w ogóle nie będziemy musieli się nim przejmować.

Na co zwracać uwagę przy bieganiu?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że kolano prezentuje bardzo skomplikowaną budowę, a co się z tym wiąże, ciężko może nam być określić, przyczynę bólu i co ona oznacza. Jeśli jednak odczuwamy ból, w okolicy bocznej kolana i pod rzepką, a dodatkowo jeszcze czasami pojawia się on także w miednicy, to może się okazać, że dotyka nas, kolano biegacza objawy właśnie na to schorzenie mogą wskazywać. Oczywiście, aby mieć pewność, powinniśmy jak najszybciej umówić się do lekarza ortopedy sportowego, który wykona usg i będzie mógł potwierdzić nasze obawy. Jeśli nie chcemy, aby dopadło nas kolano biegacza, to koniecznie musimy wiedzieć, że ważne będzie tutaj to, jakie buty do biegania kupimy. Jeśli będą one gwarantowały dużą amortyzację, to nie będziemy odczuwali bólu w piętach, ale wówczas mocniej będziemy uderzali o podłoże, a wówczas siła tego uderzenia będzie się przekładała na kolano, co będzie doprowadzało do zniszczenia rzepki i złego jej układania się. Poza tym, kolano biegacza może się pojawiać także wówczas, gdy będziemy mieli osłabioną pracę pasma biodrowego, a więc nad tym także powinniśmy popracować.

Schorzenie – kolano biegacza

Jeżeli jednak już nas dotknie takie schorzenie jak kolano biegacza opaska zakładana pod kolano może się okazać zbawienna. Dzięki niej będziemy mieli lepiej ustabilizowaną rzepkę, a co się z tym wiąże, kontuzja nie powinna się u nas odnawiać. Dodatkowo na kolano biegacza maść może nam być przepisana, dzięki czemu będziemy mogli nie tylko zmniejszyć ból, który będzie nam doskwierał, ale także może się okazać, że będzie ona działała regenerująco na wszystkie elementy w naszym kolanie, a więc będzie prowadziła do jego regeneracji.

Z racji budowy i niezwykłej funkcji, jaką pełnią nasze kolana, powinniśmy szczególnie uważać na to, aby nie były one narażone na żadne kontuzje. Dlatego warto wiedzieć, co robić, aby zapobiegać im podczas biegania, ale także musimy wiedzieć, co zrobić, jeśli już taka kontuzja nas złapie. Jak ją rozpoznać i jakie kroki podjąć, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy mogli się z nią jak najszybciej rozprawić. Przede wszystkim nie powinniśmy lekceważyć żadnego bólu w kolanie, bo wówczas może się okazać, że tylko pogorszymy naszą sytuacją, a co się z tym wiąże, że będziemy się z tym wszystkim jeszcze bardziej męczyć, a tego z pewnością byśmy nie chcieli przeżywać.

 

Powiązane wpisy