dbaj-o-stawy-poznaj-mozliwosci-nowoczesnej-medycyny

Dbaj o stawy – poznaj możliwości nowoczesnej medycyny

Dużo mówi się o tym, by w młodości jak najwięcej się ruszać, podejmować zróżnicowaną aktywność fizyczną i pamiętać o diecie bogatej w wapń i inne składniki mineralne. Pozwoli to zachować sprawność stawów do bardzo późnego wieku. Jeśli obecnie z podziwem spoglądasz na starszych ludzi uprawiających różne sporty, podczas gdy tobie nie chce się nawet wyjść z domu, pomyśl, co będzie za jakiś czas. Nowoczesna medycyna ma jednak w zanadrzu kilka rozwiązań, które pozwolą na wsparcie stawów i podniosą ich sprawność, zregenerują, usuną dolegliwości bólowe. Zainteresuj się na przykład możliwościami kolagenu.

Kolagen na stawy

Wykorzystanie kolagenu w medycynie i kosmetologii nie jest niczym nowym. Ponieważ skutki są przeważnie pozytywne, a wielu pacjentów dobrze i szybko odpowiada na leczenie kolagenem, pomyślano też o wdrożeniu go do terapii różnych chorób stawów. Nie jest to jedyny możliwy pomysł, bo w aptekach kupić można mnóstwo preparatów na stawy zawierających nie tylko kolagen. Inne przynoszące dobre rezultaty środki to na przykład glukozamina lub chondroityna.

Kolagen na stawy  – cena

Wybór dawany przez producentów leków służy temu, by każda osoba zwracająca się po pomoc do lekarza lub farmaceuty mogła otrzymać taki preparat, który najlepiej sprawdzi się w jej przypadku. Warunków jest dość sporo, na przykład typ problemu, wiek, inne choroby, względy genetyczne, ciąża itd. Jednym z ważniejszych aspektów dotyczących każdego leku jest również jego cena. Preparaty kolagenowe nie kosztują dużo, można też uzyskać je na receptę od lekarza, który zdiagnozuje i podejmie leczenie dolegliwości stawowych. Wtedy cena zazwyczaj jeszcze spada. Wizyta u lekarza przed wyborem i zakupem leku jest wskazana, bo zawsze można poprosić o dokładną diagnostykę oraz o skierowanie do specjalisty. W większości przypadków rezultaty są lepsze (i niekoniecznie droższe) niż kupienie dowolnego preparatu na stawy w aptece. Wiele osób uważa, że farmaceuta może, tak samo jak lekarz, dopasować środek do stanu zdrowia pacjenta. Owszem – wiedza pracowników aptek bywa bardzo szeroka, ale nie dysponują oni możliwościami diagnostycznymi i mogą polegać tylko na tym, co powie im pacjent.

Kolagen na stawy dla sportowców

Preparaty chroniące i leczące stawy, jakie przyjmują sportowcy, również często zawierają w składzie kolagen. Są bezpieczne dla organizmu i otaczają stawy solidną ochroną, która okazuje się niezbędna w życiu każdej osoby podejmującej intensywną aktywność fizyczną. Jeśli zostaną polecone przez ortopedę sportowego, przeważnie będą to leki z najwyższej półki, gruntownie przebadane i bezpieczne dla zdrowia. Unikajmy kupowania leków przez internet, zwłaszcza wszelkiego rodzaju suplementów lub preparatów chroniących stawy, mięśnie, stymulujących ich właściwy rozwój.

Kolagen na stawy – opinie

Jeśli zasugerujemy się opiniami w internecie, preparaty kolagenowe na stawy wcale nie są lepsze od tych z innym składnikiem aktywnym. Opinie te nie są jednak stuprocentowo wiarygodne, bo wiele firm wykorzystując możliwość dodawania komentarzy pod produktami w ten sposób poprawia wyniki swoich produktów i pogrąża konkurencję. Lepiej jest zwrócić się o poradę do lekarza, który poleci odpowiedni preparat dostosowany do potrzeb i możliwości organizmu.